Aktualności

Camino dla Kamyka IV - Camino Ingles
12.07.2019

 

Nadeszło lato, a wraz z nim kolejna, czwarta już edycja akcji Camino dla Kamyka. 

Tym razem Dawid Abramowicz i jego przyjaciele Michał i Kasia ruszają do Santiago de Compostela trasami Camino Ingles i Camino de Fisterra i Muxia. Przed nimi 280 km niełatwej drogi. Jak co roku dedykują ją uczestnikom Środowiskowego Domu Samopomocy Kamyk, zbierając fundusze na dowóz podopiecznych na rehabilitację. Zabiorą ze sobą kamyk - symbol codziennych trosk podopiecznych Kamyka - i u końca podróży wrzucą go do oceanu. Ich wędrówkę śledzić można na blogu https://www.facebook.com/CaminoDlaKamyka/

„W Kamyku widzę grupę pięknych ludzi, którzy na co dzień pomagają słabszym - mówi Dawid - dla nich to nie tylko praca, to powołanie. Chcę mówić o podopiecznych Kamyka, nagłaśniać problemy dorosłych osób z niepełnosprawnościami i zachęcać do pomagania im. Każdy z nas może bowiem kiedyś takiej pomocy potrzebować. Uznałem, że to miejsce, któremu warto i trzeba pomagać”.

Zachęcamy do włączenia się w akcję i tankowania wirtualnego kanistra http://www.litrpaliwa.pl/can,771 ! Każde 4 litry paliwa to dowóz jednej osoby z niepełnosprawnością na rehabilitację. Zebrane fundusze zamienimy w rzeczywiste działania – zapewnienie codziennego transportu dla osób z trudnościami w poruszaniu się!

Camino dla Kamyka III - podsumowanie akcji
01.08.2018

1 225 zł - co najmniej tyle pieniędzy zebraliśmy dzięki Wam w ramach zbiórki na dojazdy podopiecznych ŚDS Kamyk na codzienną terapię! A wpłaty nadal napływają!

Wczoraj podsumowaliśmy III edycję "Camino dla Kamyka". Nasi przyjaciele - Dawid i Michał - przewędrowali w tym roku ponad 300 km szlakiem portugalskim, dedykując swoją wędrówkę podopiecznym ŚDS Kamyk. Podczas radosnego spotkania rozmawialiśmy o przebiegu pielgrzymki i oglądaliśmy zdjęcia z Camino, chłodząc się przy tym pyszną lemoniadą. Podopieczni Kamyka otrzymali muszlę, symbolizującą pielgrzymowanie do Santiago de Compostela oraz dzwoneczek, który będzie nie lada atrakcją podczas codziennych zajęć.

Raz jeszcze chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy wspierali naszą akcję! Dziękujemy za wszystkie wpłaty w akcji www.litrpaliwa.pl, oraz za wpłaty na konto, za modlitwę i dobre słowa kierowane do podopiecznych i pracowników Kamyka oraz Dawida i Michała!

Nasza zbiórka oczywiście się nie kończy, dlatego nadal zachęcamy do wspierania podopiecznych ŚDS Kamyk. Uzupełniajmy wirtualny kanister na stronie www.litrpaliwa.pl/can,719 !

A może Wy macie pomysły, którą trasę do Santiago de Compostela w ramach "Camino dla Kamyka" wybrać na kolejny rok?

Camino dla Kamyka III - Camino Portugalskie
02.07.2018

 

Pamiętacie Camino dla Kamyka? Czy wiecie, że tegoroczne Camino dla Kamyka to już trzecia wyprawa dedykowana podopiecznym ośrodka Kamyk w Poznaniu? 

Tegoroczna pielgrzymka wspierająca podopiecznych domu samopomocy "Kamyk" w Poznaniu rozpocznie się w portugalskim Porto i przez 300 kilometrów drogi będziemy Was zachęcali m.in. fotorelacjami aby włączyć się wakcję.

Dawid Abramowicz swoją pielgrzymkę dedykuje tym, którzy na co dzień mają trudności w poruszaniu się. Przejdzie długą trasę z intencją zachęcenia dobrych ludzi do pomocy w formie symbolicznego „tankowania” kanistra - http://www.litrpaliwa.pl/can,719

Każde 4 litry paliwa to dowóz jednej osoby z niepełnosprawnością na rehabilitację. Zapełnienie wirtualnego kanistra zamienimy w rzeczywiste działania – zapewnienie codziennego transportu dla osób z trudnościami w poruszaniu się.

Kiedy Wy wypełniacie kanister, „Kamyk” robi się pełen uśmiechniętych osób, które mogą spędzić miło dzień przy rehabilitacji, wspólnie z przyjaciółmi.

Zachęcamy do śledzenia fotorelacji z wyprawy na portalu Facebook: https://www.facebook.com/CaminoDlaKamyka/

#HondaNaMallorca – rzeczywista pomoc
23.11.2017

 


Wakacyjna akcja Patryka Olejniczaka #HondaNaMallorca wydaje na świat piękne owoce! Dzieci z przedszkola specjalnego „Orzeszek” codziennie dojeżdżają na rehabilitację. Ani terapeuci ani rodzice nie muszą martwić się, czy w tym miesiącu starczy na paliwo na dojazdy czy nie. Ten brak zmartwień zawdzięczamy Wam – wszystkim, którzy wsparli akcję Litr Paliwa Zamiast Piwa. Dziękujemy za każdą wpłatę, która jak widać na zdjęciu – jest już u nas w formie faktycznych litrów paliwa. 


Do usłyszenia! 

Chcemy dużo prezentów!
03.11.2017

To już 4. raz, kiedy z okazji naszych urodzin wspieramy podopiecznych Stowarzyszenia Na Tak.

Pretekstem do podjęcia inicjatywy jest niemal identyczna data urodzin franciszkanina o. Leonarda Bieleckiego, piłkarza Szymona Pawłowskiego, dziennikarza Tomasza Wolnego i Krystiana Włodarczaka, który przez ponad 7 lat pracował w Stowarzyszeniu.
 
Kilka lat temu Panowie wpadli na pomysł, żeby przy tej okazji poprosić znajomych z facebooka o prezent urodzinowy i wsparcie osób z niepełnosprawnością z poznańskiego Stowarzyszenia Na Tak
 
Zróbcie Im urodzinowy prezent i zatankujcie choć po literku.

« Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 ... 13 Następna »

Wspierają nas
partner akcji 1
partner akcji 10
partner akcji 2
partner akcji 3
partner akcji 4
partner akcji 5
partner akcji 6
partner akcji 7
partner akcji 7
partner akcji 8
partner akcji 9
pp
rorganizato
rorganizator
Stowarzyszenie Na Tak
Pomagamy
14
20
26
8
Znajdź kanister